Cztery medale na Mistrzostwach Polski 2015, Bydgoszcz

W tym roku najważniejsze zawody w dość kapryśnej aurze – słońce na przemian z chmurami i dużym wiatrem – temperatura nas nie rozpieszczała – ok 20 stopni. Tak nas gościła Bydgoszcz na XI Mistrzostwach Polski Łodzi Smoczych w dniach 20-21 czerwca.

Tegoroczna impreza w wykonaniu naszego klubu nie zapowiadała sensacji, dość późno zaczęliśmy sezon z powodu lodu na kanale Żerańskim i dodatkowo nasz skład został dość znacznie uszczuplony i osłabiony z powodu zawodowych i zdrowotnych zawirowań naszych kilku kluczowych zawodników. Ostatecznie wystawiliśmy dwa różne składy w kategorii Mixt na dystansach 500m i 200m, mocną osadę w kategorii Open oraz naszą osadę kobiecą. Naszym priorytetem w tym roku był dystans sprinterski, na którym spodziewamy się też zawalczyć na międzynarodowych arenach.

Wracamy z Bydgoszczy w dobrych humorach z dorobkiem czterech brązowych medali. Coraz większa ilość młodzieży w naszym kraju angażuje się w tą formę aktywności fizycznej stąd coraz większa konkurencja. Jesteśmy klubem wśród medalistów o najwyższej średniej wieku, więc na tym tle nasz dorobek prezentuje się ciągle niezwykle okazale.