IV Ogólnopolskie Zawody Smoczych Łodzi na basenie

W dniu 9 kwietnia 2016 roku zawodnicy naszego Stowarzyszenia uczestniczyli po raz kolejny w zawodach basenowych zorganizowanych przez OKSW Olsztyn.

img 001Wystawiliśmy w sumie 10 osad zarówno Mixt jak i Open w kategoriach Sport, Masters +45, Fun i Lejdis.

Zawody na basenie, ze względu na mniejszą ilość zawodników siedzących w łodzi, dają nam duże pole do tworzenia większej ilości osad, co zwiększa widowiskowość poszczególnych konkurencji. W sumie udział wzięło 56 osad. Mieliśmy w swoim gronie „basenowych debiutantów”, bardzo zdziwionych odmiennością tej formy współzawodnictwa. Zawody przebiegały jak zwykle bardzo emocjonująco i kosztowały nas sporo wysiłku ale uzyskane wyniki w pełni nas usatysfakcjonowały.

Na zakończenie zawodów jako wyścig dodatkowy odbyła się rywalizacja pomiędzy zwycięskimi osadami w kategorii Sport Open i Masters +45 Open. Fantastyczny pojedynek szczecińskiej drużyny Amber z warszawską Spójnią był obserwowany i dopingowany przez rekordową publiczność. Osada naszych Panów zwyciężyła w zawodach!!! Na koniec imprezy, podczas ceremonii medalowych, nie zabrakło miłych akcentów doceniających pracę zawodników i działaczy na rzecz popularyzacji i rozwoju naszej dyscypliny sportu. Wręczono piękne smoki ufundowane przez Marka Łbika – utytułowanego olimpijczyka i zagorzałego smoka, członka naszego klubu. Brawo dla organizatorów i zawodników, za rok z pewnością nas nie zabraknie.