Berlin zdobyty :-)

W dniu 21 maja 2016 nasze Stowarzyszenie wzięło udział w 15. Köpenicker Drachenboot-Frühjahrs-Cup w Berlinie.

Zawody odbywały się w kategorii Mixt na dystansie 200m oraz na 1000m na dochodzenie. Do konkurencji zostało zgłoszonych 40 osad, było to dla nas nowe doświadczenie biorąc pod uwagę rangę zawodów. Miejscem rozgrywania wyścigów był tor Grunau na rzece Dahme w dzielnicy Köpenick.

Nasza ekipa spisała się wyjątkowo dobrze, wszystkie starty na 200m zarówno eliminacyjne jak i finałowe przepłynęliśmy w czasie ok 48 sekund, udało nam się zwyciężyć w tej konkurencji. Byliśmy bardzo zadowoleni, gdyż każdy kolejny przejazd niezależnie od warunków (zmiennie fale i pod wiatr) był przepłynięty z lepszym wynikiem.

Wyścig na dystansie 1000m był rozegrany w formule startu indywidualnego co 20 sekund z jednym nawrotem. Wynik tego przejazdu był dla nas niespodzianką do momentu wręczenia nagród i medali i tu też zawojowaliśmy najwyższe podium.

Lista startowa daje obraz popularności tego sportu u naszych sąsiadów - Berlin zgłosił do zawodów 14 osad z różnych klubów. Całe zawody odbyły się przy pięknej słonecznej pogodzie. Organizacja stała na bardzo wysokim poziomie, atmosfera zawodów bardzo sportowa i bardzo serdeczna.