Cztery razy drugie miejsce Spójnii na Festiwalu w Schwerinie

W dniach 26-28 sierpnia mieliśmy ogromną przyjemność startu w zawodach poza granicami naszego kraju, był to Festiwal Smoczych Łodzi w Schwerinie.

img 003Pięknie położone wśród 12 jezior na Pojezierzu Meklemburskim miasto po raz 25 zorganizowało jedne z największych zawodów rozgrywanych na terenie Niemiec. Stowarzyszenie Spójnia Smocze Łodzie od lat planowało udział w tej imprezie, w poprzednich latach niefortunnie odbywającej się w trakcie innych międzynarodowych lub krajowych zawodów. Tym razem udało nam się uczestniczyć w tym wyjątkowym sportowym wydarzeniu. Zawody rozgrywały się w Centrum miasta przy Starym mieście, w parku nad uroczym jeziorkiem Pfaffenteich. Tuż przy starym kościele usytuowana była scena, na której cały czas odbywały się atrakcyjne dla widzów koncerty oraz strefa startowa ze stanowiskami odprawy i pomostami. Świetna organizacja umożliwiła planowe starty we wszystkich konkurencjach, przy tak ogromnej liczbie uczestników i z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. W imprezie brało udział 110 ekip.

img 002Najliczniejsza konkurencja reprezentowana była przez osady w kategorii Mixt na dystansie sprinterskim 200m Pierwszego dnia zawodów - piątek – odbyły się branżowe wyścigi nocne, zakończone wspólną zabawą na nabrzeżu. W sobotę przed południem odbyły się eliminacyjne wyścigi na dystansie 200m we wszystkich kategoriach, które wyłoniły kolejność i listę uczestników popołudniowego wyścigu na dochodzenie na dystansie 1000m. Nasza klubowa osada Mixt zajęła w tej konkurencji po naprawdę wyczerpującym biegu drugie miejsce. Ogłoszenie wyników tego wyścigu w bardzo sympatyczny sposób zakończyło ten dzień zawodów, a niezapomniany pokaz fajerwerków bardzo nas zachwycił, zabawa taneczna kontynuowana była do północy.

W niedzielę od samego rana odbywały się kolejne wyścigi eliminacyjne, w których startowaliśmy – osadą klubową w kategorii Mixt i osadami sił połączonych (Gdański Klub Przygoda oraz Amber ze Szczecina) w kategoriach Open i Women. Ostatecznie po bardzo zaciętej rywalizacji zajęliśmy trzykrotnie drugie miejsce.

Zawody bardzo nam się podobały, chcielibyśmy na pewno wystartować tam jeszcze raz, licząc oczywiście na poprawę wyniku. Bardzo dziękujemy organizatorom za niezapomniane przeżycia.