Złoto w openie i srebro w mikście na Długodystansowych Mistrzostwach Polski

W pierwszą sobotę października odbyły się w Malborku ostatnie zawody sezonu 2016 - Długodystansowe Mistrzostwa Polski.

malbork3Zawody odbyły się  na łodziach krótkich (dziesięcioosobowych). Wyczerpujący dystans 4800m dał się wszystkim zawodnikom we znaki.

Osady Spójnia Warszawa spełniły oczekiwania swoich sympatyków i wywalczyły dwa medale Mistrzostw. Medal srebrny został wywalczony w kategorii Mikst, a medal złoty i tytuł Mistrza Polski - w kategorii Open. W obu kategoriach obsada była bardzo silna - z czołówką klubów sportowych z całej Polski oraz gościnnie z osadą Mała Flotylyia z Ukrainy. Osada z Ukrainy okazała się zresztą wyśmienicie przygotowaną do regat zajmując pierwsze miejsce w Mikście i drugie w Openie, przegrywając jedynie o 13 sekund z naszą osadą.

Zawody w Malborku kończą długi i wyczerpujący sezon 2016, w których osady Spójnii Warszawa mogą pochwalić znaczącymi sukcesami, zarówno na Mistrzostwach Polski (standardowych łodzi, krótkich łodzi jak i długodystansowych) jak również na Mistrzostwach Europy w Rzymie. Nie bez znaczenia są także zwycięstwo w regatach w Berlinie oraz drugie miejsce w silnie obsadzonym festiwalu smoczych łodzi w Schwerinie.

Zaczynający się okres zimowy to dla zawodników smoczych łodzi okres przygotowań do następnego sezonu, z punktami kontrolnymi podczas zawodów smoczych łodzi na basenie. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco informacji i dziękujemy za dopingowanie nas w sezonie 2016.